امروز : 18/08/1395

سایت خبری برنامه نویسان

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

رسانه مثل «عصای موسی» معجزه می‌کند/ حکایت تار و تور و تیر خدا

انتشار : 1400/02/31

نجم‌الدین شریعتی مجری برنامه‌های مذهبی تلویزیون ضمن اشاره به نقشی که رسانه می‌تواند مانند معجزه عصای موسی بر زندگی مردم داشته باشد، از لزوم توجه به «صید دل‌ها» در تولید این برنامه‌ها گفت.

نجم‌الدین شریعتی سال‌هاست با برنامه‌های معارفی و مذهبی تلویزیون شناخته می‌شود، نه اینکه پیشنهاد دیگری نداشته باشد که اتفاقاً از بازیگری تا اجرای برنامه‌های مختلف و حتی استیج‌های بیرون از سازمان پیشنهاد کار به او شده است اما هیچ‌گاه نخواسته است از مسیری که دارد به بیراهه برود و حتی معتقد است چنین اتفاقاتی اگر قرار است تجربه هم باشد «الزاما نباید تجربه حرفه‌ای شود»

شریعتی حدود سه سال است که علاوه بر برنامه ظهرگاهی «سمت خدا» که سال‌هاست از شبکه سه پخش می‌شود، اجرای برنامه سحرگاهی این شبکه را هم بر عهده گرفته است.

برنامه «ماه من» رمضان امسال هم از شبکه سه سیما روی آنتن رفت و حال و هوای سحرگاهی را برای مخاطبان احیا کرد. نجم‌الدین شریعتی در گفتگویی با خبرگزاری مهر به بهانه این برنامه درباره برنامه‌سازی معارفی در تلویزیون گفتگو کرد و این قالب از برنامه‌سازی را مهمترین قالبی دانست که تلویزیون می‌تواند با پرداخت به آن مهمترین مشکلات بشری را حل کند.

شریعتی در بخش نخست این گفتگوی مشروح به ارائه توضیحاتی درباره واکنش‌ها نسبت به سبک و سیاق اجرای خود در قاب تلویزیون پرداخت و از حساسیت‌های خود در این حوزه گفت.